TIDIGARE

Foto: Jane Morén

Foto: Gunilla Nordlund, Sveriges Radio

          2019

  • Hjälp, Arken bibliotek, Örnsköldsvik
  • Tankar för dagen, Sveriges radio
  • Gudstjänst, P1, Sveriges radio
  • Dags för besiktning, Borås stadsteater
  • KOM IHÅG: köp mjölk, skaffa barn, Vilhelmina, Sundsvall teater, Boden, Norsjö


         2018

  • Dags för besiktning, Västerbottensteatern
  • KOM IHÅG: köp mjölk, skaffa barn, Skellefteå, Lycksele
  • Tankar för dagen
  • Gudsjtänst, P1 Sveriges Radio

      *mer text kommer*


         2017

  • Dags för besiktning, Luleå, Hagfors, Gävle, Vännäs
  • KOM IHÅG: köp mjölk, skaffa barn
  • Tankar för dagen
  • Gudsjtänst

      *mer text kommer*


         2016

  • KOM IHÅG: köp mjölk, skaffa barn
  • Dags för besiktning, Västerbottens museum, Umeå teaterförening
  • Tankar för dagen
  • Gudsjtänst

      *mer text kommer*


         2015

  • KOM IHÅG: köp mjölk, skaffa barn
  • Tankar för dagen
  • Gudsjtänst

       *mer text kommer*


           2014

  •  4 feb MC Poetry Slam, Umeå
  •  15 feb KOM IHÅG: köpa mjölk, skaffa barn, RFSU Västerås
  •  7 mars KOM IHÅG: köpa mjölk, skaffa barn, Österfärnebo
  •  8 mars KOM IHÅG: köpa mjölk, skaffa barn, Sandviken
  •  31 mars Final Poetry Slam, Umeå
  •  4 april Humorkväll, Kårhuset Umeå


     2013

  •  31 dec kl 16.00 Nyårsgudstjänst, Nätra kyrka, Bjästa
  •  31 jan Genusforskningen, Umeå universitet, Umeå
  •  28 feb Rättighetskommittén Västra Götaland, Göteborg
  •  10 mars Gudstjänst, Sveriges Radio P1
  •  24 april Föreningen Entré, Hofors
  •  1 juni PREMIÄR "KOM IHÅG: köpa mjölk, skaffa barn", Umeå Universitet
  •  21 juli Gudstjänst, Sveriges Radio P1
  •  1 augusti Dan Andersson-veckan, Ludvika
  •  6 sept "KOM IHÅG: köpa mjölk, skaffa barn", Umeå universitet
  •  7 sept Å-draget, Gävle
  •  13 sept "KOM IHÅG: köpa mjölk, skaffa barn", Umeå universitet
  •  18 sept Workshop på Dialogseminarium, Sundsvall
  •  5 okt Kulturnatta, Själevad
  •  29 okt Kulturkväll, Ålidhemskyrkan, Umeå
  •  25 nov KOM IHÅG köp mjölk skaffa barn, Lättings Gävle
  •  3 dec Kulturkväll, Ålidhemskyrkan, Umeå


     2012
  •  24 jan Sandvikens Teaterförening, Valhalla
  •  12 feb Ordens kraft i P1 
  •  20 mars Fokus handikapp- och äldreomsorg, Sandviken
  •  10 april Ordstorm, SR P4 Västerbotten
  •  19 maj Stand Up, Kulturnatta, Idun Folkets Hus, Umeå
  •  25 maj Barnboksjubileum, Falun
  •  24 juni Radiogudstjänsten SR, Västerbotten 
  •  31 juli Ordstorm, SR Västerbotten 
  •  7 aug Ordstorm, SR Västerbotten 
  •  8 nov TCO, Gävle
  •  1 dec Stand Up, Corona, Umeå


    2011
  •  23 jan PG Kvintett och Ingela Estradpoesi, Tegs kyrka, Umeå
  •  29 feb Workshops, Iggesunds skola
  •  1 mars Workshops, Iggesunds skola
  •  2 mars Workshops, Iggesunds skola
  •  10 april Sveriges Radio P1 Radiogudstjänst
  •  24 april Per Grimell Trio, Domsjö kyrka
  •  28 aug Sidensjö kyrka, Sidensjö
  •  17 sept Kerstin Hasselgren Sällskapet, Hofors
  •  25 okt Liljeholmens folkhögskola, Rimforsa
  •  1 dec Levande julkalender, Slottet, Gävle
  •  31 dec Per Grimell Kvintett, Nätra kyrka, Nätra


     2010
  •  6 feb Arbetarbladet, Gävle
  •  10 feb Sjukhusbiblioteket, Lycksele
  •  23 feb Comedy Night Live, Studion Folkets Hus, Umeå
  •  24 feb Comedy Night Live, Scandic, Skellefteå
  •  25 feb Comedy Night Live, Harrys, Örnsköldsvik
  •  8 maj Västerpartiet, Gävle
  •  2 juni Källmursskolan, Gävle
  •  21 aug Vänsterpartiet, Umeå
  •  22 aug Sidensjö kyrka, Sidensjö
  •  11 sept Sagateatern, Umeå
  •  1 okt Tävling Humorhimlen P3, Corona, Umeå universitet
  •  23 okt Företagare, Nordmaling
  •  1 nov Workshop, Ålidhems bibliotek, Umeå
  •  3 nov Final Humorhimlen, P3
  •  8 nov Workshop år 9, Forsa, Hudiksvall
  •  18 nov Real Luck Stand Up, Sala
  •  19 nov Real Luck Stand Up, Hallsberg
  •  3 dec Västerbottens Domarklubb, Umeå
  •  18 dec NightTec, Umeå


    2009
  •  13 feb Särskolan, Sandviken
  •  18 feb Mörsil skola, Mörsil
  •  19 feb Länsbibloteket, Östersund
  •  20 feb Länsbibloteket, Östersund
  •  25 feb Vännes
  •  26 feb Vännes
  •  27 feb Vännes
  •  4 mars Kulturskolan, Gävle
  •  11 mars Tibble gymnasium, Täby
  •  14 mars Vattenmässa, Valbo kyrka
  •  19 mars Djurholma
  •  31 mars Uvengymnasiet, Uppsala
  •  15 april Rekarnegymnasiet, Eskilstuna
  •  23 april Poesidag, Sundsta gymnasium, Karlstad
  •  23 april Leader Gestrikebygden, Sandviken
  •  29 april Blå Mongo Stand Up, Scharinska, Umeå
  •  6 maj Miljömålsdag, Gävle
  •  27 maj Blå Mongo Stand Up, Scharinska, Umeå
  •  2 juli Humorkväll, Söderköping
  •  8 okt Hälsodag, Sandviken
  •  11 okt Kulturum, Gävle
  •  28 okt Andersberg bibliotek, Halmstad
  •  12 nov Sjukhusbiblioteket, Lycksele
  •  18 nov Sjukhusbiblioteket, Umeå


    2008
  • 16 jan Hofors Kommun, Tällberg
  •  28 jan Hjulstaskolan, Stockholm
  •  30 jan Åva gymnasium, Stockholm
  •  19 feb SP1, Hammarskolan, Sandviken
  •  26 feb Synskadades Riksförbund, Gävle
  •  2 dec-2 mars Konstutställning, Cybele helhetscenter, Buregården, Gävle
  •  8 mar Kvinnojouren Blåklockan, Gävle
  •  10 mar "Är du könsmogen?" x 2, Borgarskolan, Gävle
  •  12 mar "Är du könsmogen?", åk 8-9, Karlstad
  •  13 mar "Är du könsmogen?", åk 8-9, Karlstad
  •  14 mar Systerskap, Karlstad
  •  14 mar 30 grader kallt, Luleå
  •  20 mar Är du könsmogen?, Sandviken
  •  3 april Stand Up, Norrare, Falun
  •  8 april Stand Up, Clarion Hotell, Stockholm
  •  10 april Är du könsmogen?, Stockholm
  •  19 apr Konsert med Concentus (specialskrivna låttexter!), Sandviken
  •  20 apr Konsert med Concentus, Sandviken
  •  26 apr Konsert med Concentus, Sandviken
  •  27 apr "Är du könsmogen?" Byggprogrammet, Sandviken
  •  27 apr Konsert med Concentus, Sandviken
  •  29 maj Ulvästerskolan, Gävle
  •  24 juni kl 14.00 Peace and love, Borlänge
  •  6 juli kl 18.00 Poesi med Per Grimell, Själevad kyrka
  •  24 aug Poesi med Per Grimell Kvintett, Sidensjö kyrka
  •  26 aug Personal Regional Gävleborg, Sandviken
  •  4 sept Kulturskolan, Gävle
  •  5 sept Workshop åk 7 + Kråkan och Goude, Jernvallen, Sandviken
  •  11 sept Wilhelmina Akademien, Storvik
  •  15 sept Gävle Trafikantvecka, Stadsbiblioteket, Gävle
  •  18 sept kl 18.00 WSP System, Umeå
  •  19 sept Workshop åk 7 + Kråkan och Goude, Österfärnebo, Sandviken
  •  24 sept Kulturskolan, Gävle
  •  24 sept Workshop gymnasiet, KMT-gruppen, Gimo
  •  29 sept Rektorer och lärare, Skellefteå
  •  2 okt Chefer Barn och Ungdom, Gävle
  •  3 okt Workshop åk 7 + Kråkan och Goude, Hedängsskolan i Sandviken
  •  6 okt Workshop åk 7 + Kråkan och Goude, Murgårdskolan i Sandviken
  •  13 okt Workshop åk 7 + Kråkan och Goude, Murgårdsskolan i Sandviken
  •  15 okt Kulturskolan, Gävle
  •  25 okt Citec Information, Hallstahammar
  •  29 okt Linköping bibliotek
  •  6 nov Åre
  •  7 nov Biblioteket, Östersund
  •  10 nov Två workshops, Lycksele
  •  11 nov Två workshops, Lycksele
  •  12 nov Två workshops, Lycksele
  •  13 nov En workshop, Lycksele
  •  14 nov Konsert med Concentus, Bolaget, Sandviken
  •  15 nov Konsert med Concentus, Bolaget, Sandviken
  •  18 nov Workshop för ledare och chefer, Sandviken
  •  19 nov Konsert med Concentus, Bolaget, Sandviken
  •  20 nov Kanalnätet, Hallstahammar
  •  21 nov Konsert med Concentus, Bolaget, Sandviken
  •  28 nov Konsert med Concentus, Bolaget, Sandviken
  •  29 nov Konsert med Concentus, Bolaget, Sandviken
  •  2 dec Sandbacka gymnasium, Arvidsjaur
  •  15 jan Söderskolan, Sandviken
  •  16 jan Söderskolan, Sandviken
  •  19 jan Söderskolan, Sandviken
  •  20 jan Västernorrland Teaterförening, Sundsvall
  •  28 jan Kulturskolan, Gävle
  •  6 feb Särskolan, Sandviken


    2007
  •  22 jan Petra och Maggan med gäster, Mosebacke, Stockholm
  •  29 jan Socialdemokraterna, Månkarbo
  •  1 feb Biblioteket, Rättvik
  •  15 feb Kvinnligt nätverk, IF Metall V:a Gästrikland, Sandviken
  •  8 feb Workshop, Liljeholmens folkhögskola, Rimforsa
  •  8 feb kl 19 Liljeholmens folkhögskola, Rimforsa
  •  17 feb Utbytesdag Teater Västmanland, Stockholm
  •  19 feb Utbytesdag Teater Västernorrland, Umeå
  •  20 feb Utbytesdag Teater Norrbotten, Luleå
  •  26 feb BungyComedy, Hemma Hos, Stockholm
  •  5 mars Juniorer, Sigridsgården, Sandvikens församling
  •  7 mars Hotell & Restaurangfacket, Sandviken
  •  7 mars Juniorer, Björksätra kyrka, Sandvikens församling
  •  12 mars Lärarförbundet, Sandviken
  •  15 mars kl 8.30-12 Kulturvandring, Linköping bibliotek
  •  22 mars Blekinge folkhögskola, Bräkne-Hoby
  •  29 mars One Night Stand Up med Ingela Wall, Skottes i Gävle
  •  30 mars Vattenmässa, Sandvikens kyrka
  •  2 april Ingela i Final i Poetry Slam, Skottes, Gävle
  •  7 april Aktiva pensionärer, Gävle
  •  17 april Norrsätraskolan, Sandviken
  •  18 april GASTA ståupp, Åkrogen, Gävle
  •  25 april Inspirationsdag Scenkonst Dalarna
  •  1 maj Socialdemokraterna, Tierp
  •  1 maj 1 maj-firande, Söderhamn
  •  2 maj GASTA ståupp, Åkrogen, Gävle
  •  7 maj Pedagoger, Hofors
  •  8 maj Sätra skola, Sandviken
  •  1 juni Rektorer och chefer, Gävle Kommun
  •  2 juni Biblioteket, Gagnef
  •  11 juni Vallhovs rektorsområde, Sandviken
  •  12 juni ev. NS-Rocken, Sandviken
  •  15 juni 60 min föreställning med Anders Skogh, Bollnäs
  •  19 juni Konferens Medias påverkan på barn, Bollnäs
  •  19 sept SIF, Stockholm
  •  19 juni Kunskapskontoret, politiker m.fl, Sandviken
  •  24 aug Kick-off Pedagoger, Gävle
  •  19 sept SIF, Stockholm
  •  22 sept kl 19 Kulturnatten, Culturen Västerås *Kom dit!*
  •  28 sept kl 19.20 Ordspark Poesifestival, Reginateatern Uppsala *Kom dit!*
  •  3 okt Rättviks gymnasium, Rättvik
  •  10 okt Rekarnegymnasiet, Eskilstuna
  •  12 okt Skrivarlinjen Västerbergs folkhögskola, Storvik
  •  13 okt Gala Världens Barn, Folkets Hus, Sandviken
  •  18 okt Sunt Liv, Landstinget, Gävle
  •  20 okt Östhammars Ordfestival
  •  22-23 okt Workshop Att skriva och framföra poesi, Nordmaling
  •  24-25 okt Workshop Att skriva och framföra poesi, Vindeln
  •  27 okt Workshop Att skriva och framföra poesi, biblioteket Östersund
  •  29 okt Workshop Att skriva och framföra poesi, Lycksele
  •  30 okt Workshop Att skriva och framföra poesi, Arjeplog
  •  31 okt Workshop Att skriva och framföra poesi, Jokkmokk
  •  1 nov Workshop Att skriva och framföra poesi, Piteå
  •  1 nov Offentligt uppträdande med elever, Piteå
  •  7 nov Sambruk, Sandviken
  •  9 nov Semifinal Bungy Comedy, Stockholm *Kom dit!*
  •  14 nov Söderskolan 9B, Björksätra bibliotek, Sandviken
  •  14 nov Workshop Björksätra bibliotek, Sandviken
  •  21 nov Språkutveckling med estetisk inriktning, Sandviken
  •  21 nov Punkt Medis, Stockholm *Kom dit!*
  •  29 nov Visuell Design, Sandviken


    2006
  • 14 jan Stå-upp-komedi, Big Ben, Stockholm
  • 19 jan Sandvikenhus, Sandviken
  • 19 jan Förpoet Poetry Slam, Bagarmossen
  • 26 jan Panelen, Radio Gävleborg
  • 26 jan Poesi och musik med Les 3, Falun
  • 2 feb Panelen, Radio Gävleborg
  • 8 feb Kommunal, Leksand
  • 8 feb Täby gymnasium, Stockholm
  • 16 feb Kommunal Sektion 11, Falu Lasarett, Falun
  • 21 feb Sandvikens Teaterförening, Sandviken
  • 23 feb Kommunal, Rättvik
  • 23 feb Äldres boenden, SABO, Stockholm
  • 1 mars Workshop 9-15 år, Barnbiblioteket Gävle
  • 2 mars Workshop 9-15 år, Barnbiblioteket Gävle
  • 8 mars Söderhamns Teaterförbund
  • 13 mars Kommunal, Säter
  • 14 mars Metall, Sandviken
  • 14 mars Läkarsekreterare, Primärvården Gästrikland
  • 15 mars Läkarsekreterare, Primärvården Gästrikland
  • 16 mars Panelen, Radio Gävleborg
  • 19 mars Kvinnojouren Gläntan, Sandviken
  • 20 mars Ingela Wall ställer ut tavlor, Kulturkiosken Gävle
  • 23 mars TUR 2006, Göteborg
  • 26 mars Söderbaumska skolan, Tällberg
  • 2 april Mumbai, Tremannatävling med Nästan 4, Mumbai Stockholm
  • 6 april Handels, Gävle
  • 6 april Panelen, Radio Gävleborg
  • 14-17 april Gästrik konst, Poesi till Ewa Szamborskas konst, Smedsgårdens Annex, Sandviken
  • 25-28 april Turné med Emil Jensen och Åsa folkhögskola, fyra städer
  • 30 april Valborgsmässotalare, Högbo Bruk, Sandviken
  • 1 maj Socialdemokraterna, Gagnef
  • 11 maj LC, Gävle
  • 13 maj Final Mumbai Tremannatävling, Restaurang Mumbai, Stockholm
  • 16-18 maj Gör-det-själv, pjäs av Ingela Wall, Vasaskolan Gävle
  • 18 maj The Genrep Show med SM-laget 2006, Skottes, Gävle
  • 20 maj ABF:s Kulturdagar, Folkets Hus, Sandviken
  • 22 maj Åk 9, Söderbaumska Skolan, Falun
  • 24-27 maj SM i Poetry Slam, Sala
  • 28 maj Workshop för kyrkovärdar, Sandvikens Församling
  • 1 juni Panelen, Radio Gävleborg
  • 2 juni Tandvårdspersonal, Sandviken
  • 8 juni NS-rocken, Norrsätraskolan, Sandviken
  • 10 juni Inspirationsdagar för skrivare, Stiftsgården, Rättvik
  • 22 juni Sommarfrukost på biblioteket, Ludvika
  • 14 juli Falun Street Performance Festival, Biblioteket, Falun
  • 15 juli Falun Street Performance Festival, Biblioteket, Falun
  • 19 aug Socialdemokraterna, Jansasparken, Sandviken
  • 26 augusti Brynäsfest, Stenebergsparken, Gävle
  • 2 sept Artfestival, Lättings, Gävle
  • 9 sept Gävles Internationella Kulturförening, Sjömanskyrkan, Gävle
  • 16 sept Herrklubb, Sandviken
  • 23 sept SKB, Stockholm
  • 27 sept Skrivarlinjen, Västerbergs folkhögskola, Storvik
  • 29 sept Mentorer, Gävle
  • 18 okt Älvsjömässan, Älvsjö
  • 21 okt Kulturhelg, Sala
  • 9 nov Bokad av Talarforum
  • 9 nov Medverkar i Kanal Lokal Stockholm
  • 16 nov Bibliotek Gävleborg, Slottet, Gävle
  • 25 nov Ta natten tillbaka, Tjejjouren Vulcana, Stortorget Gävle
  • 3 dec Bokdag, Stadsbiblioteket, Gävle
  • 8 dec Konstnärsgillet i Gefle, Gävle
  • 11 dec Rekarnegymnasiet, Eskilstuna


    2005
  • Skottes Stödgala, Gävle
  • 10 & 11 jan Gävle Teaterförening, Gävle Teater
  • 30 jan Stödgala på Bolaget, Sandviken
  • 7 feb Poetry Slam - Västerbergs folkhögskola i Gävle
  • 11 feb Vuxenutbildningen i Gävle
  • 24 feb Demokratidag Hammarskolan, Sandviken
  • 24 feb Poetry Slam, Sandvikens Folkbibliotek
  • 26 feb Poesi på bröllopsfest, Bruksmässen i Sandviken
  • 6 mars Dokumentär om Poetry Slam, SVT 2
  • 7 mars Landstingets Motionsklubb, Gävle
  • 7 mars Poetry Slam, Kulturkiosken i Gävle
  • 8 mars Internationella kvinnodagen, Tjejjouren, Folkets Hus Gävle
  • 10 mars Landstingets Genombrottsprojekt, Sandviken
  • 17 mars Invigning Bollnäs Hälsocentral, Bollnäs
  • 24 mars Gäst i Radio Gävleborg
  • 25-28 mars Gästrik Konst, poesi till Ewa Szamborskas konst, Hotell Princess i Sandviken
  • 9 april Musikhuset, Gävle
  • Turné med Åsa folkhögskolas Skrivarlinje
  • 11 april Contrast, Eskilstuna
  • 12 april Culturum, Nyköping
  • 13 april Ängeln, Katrineholm
  • 14 april Cafésalen Stadsbiblioteket, Örebro
  • 15 april Borås Open
  • 20 april Partnerskap för jämställdhet, Konserthuset, Gävle
  • 22 april Kulturhuset i Rättvik, länsmöte Dalarnas biblioteksförbund
  • 23 april Länsteaterföreningen/Riksteatern Gävleborg, Gävle
  • 23 april Socialdemokraterna Gävleborg, Sandviken
  • 23 april Culturen, Västerås
  • 24 april Gyllene Cirkeln, Stockholm
  • 26 april Personliga assistenter, Sandvikens Kommun
  • 29 april Förpoet till Bob Hansson, Gävle
  • 5-7 maj SM i Poetry Slam, Göteborg
  • 12 maj Behandlingsassistenter och socialsekreterare, Sandviken
  • 13 maj Musikfest, Legenden, Gävle
  • 20 maj Chefsmöte, Hofors Kommun
  • 6 juni Nationaldagsfirande i Stadsparken, Sandviken
  • 30 juli Kulturkväll, Engeltofta, Gävle
  • 15 aug Personalupptakt Hagaskolan, Hofors
  • 16 aug Personalupptakt Petreskolan, Hofors
  • 17 aug Konstmuseet, Skulpturparken i Norrköping
  • 3 sept Tensta Marknad, Poesifestival
  • 5 sept Habiliterare, Sandviken
  • 12 sept Landstingsfullmäktige, Falun
  • 16 sept"I stan utan min bil" - Resecentrum, Sandviken
  • 19-21 sept "I stan utan min bil" - Poesi på bussar, Sandviken
  • 22 sept "I stan utan min bil" - Utanför Folkets Hus, Sandviken
  • 24 sept Å-natta, Sjömanskyrkan, Gävle
  • 26 sept Åk 9, Petreskolan, Hofors
  • 6 oktUppsala akademiska, Krusenbergs Herrgård, Uppsala
  • 7 okt Kopparhatten, Falun
  • 11 okt Socialdemokraterna Hosjö, Falun
  • 12 okt Kommunal PRO, Sandviken
  • 12 okt Nynässkolan åk 5, Gävle
  • 19 okt Nynässkolan åk 5-6, Gävle
  • 20 okt Rekarnegymnasiet, Eskilstuna
  • 20 okt Contrast, Eskilstuna
  • 21 okt Skådebanan i Dalarna, Falun
  • 25 okt Stenebergskolan 5-6 B, Gävle
  • 26 okt Reagera, SVT 2
  • 8 nov Undersköterskor, Sandviken
  • 11-12 nov Poesifest, Stadsbiblioteket, Gävle
  • 15 novUndersköterskor, Sandviken
  • 16 nov Kommunal, Falun
  • 17 nov Skrivarworkshop och poesi, Andersberg bibliotek, Gävle
  • 19 nov Poesibingo, Vallentuna
  • 19 nov Poesibingo, Teaterdagarna 2005, Botkyrka
  • 29 nov kl. 19.00 Stig estradpoesi, Kulturkiosken Gävle
  • 3 dec kl. 10.00 Frukostträffar, Sandviken
  • 5 dec kl. 19.00 Poetry Slam, Kulturkiosken, Gävle
  • 11 dec Femivalen, Uppsala
  • 15 dec kl. 19.00 Stig estradpoesi, Andersberg bibliotek, Gävle
  • 19 dec Poesi med Västerbergs fhsk Skrivarlinjen, Vasaskolan, Gävle
  • 23 dec Rimstuga i Radio Gävleborg P4


    2004
  • Gävle Stadsbibliotek, med Södra Norrland
  • Rinkeby bokmässa
  • Sandvikens folkbibliotek, Anti Jante-fest
  • Nitusstämman i Sandviken
  • Gästrik Konst, poesi till Ewa Szamborskas konst under fyra dagar
  • Turné med Åsa folkhögskola Skrivarlinje under fyra dagar: Flen, Nyköping, Eskilstuna, Sköldinge
  • Åsa folkhögskola, gästpoet på sommarkurs
  • Invigning av Högskolebro, Västerbergs folkhögskola i Gävle
  • Tensta marknad, poesifestival
  • Socialtjänsten i Sandviken, kick-off
  • Stand Up Poetry på lokalbussar i Sandviken under fyra dagar
  • Öppet Hus Resecentrum i Sandviken
  • Undersköterskedagar, Primärvården Gästrikland, två tillfällen
  • Invigning av Lärcentrum, Högskolan i Gävle
  • Fritidsgård i Jordbro, Haninge
  • Rinkeby Folkets Hus, förpoet på Poetry Slam
  • Café FredA(s), Socialdemokraterna i Sandviken
  • Distriktssköterskedagar, Primärvården Gästrikland, två tillfällen


    2003
  • Nebraska, Gävle
  • Poesifestival, Kristianstad
  • Gävle City Fest, med Södra Norrland
  • Sandviken ser framåt, mässa
  • Konsthallen i Sandviken, med Södra Norrland 


    GÄSTLÄRARBESÖK MED WORKSHOPS
  • Skrivarlinjen på Västerbergs Folkhögskola i Gävle
  • Vasaskolans Teaterlinje i Gävle
  • Aspenskolan i Tierp
  • Örbyhus skola i Örbyhus
  • Källmurskolan i Gävle
  • Ungdomens Hus i Jordbro
  • Fritidsgården Legenden i Gävle
    mfl

Foto: Mikael Rutberg